Łosie , dziki i inne oraz drapieżniki

Piotr67

Re: Łosie , dziki i inne oraz drapieżniki

Postautor: Piotr67 » 31 mar 2018, 19:25

MARBERT pisze:Przez dwa lata byłem zawodowym myśliwym.

Witam
To jest taki zawód ? - pierwsze słyszę :)
Pozdrawiam

tikcop1

Postautor: tikcop1 » 31 mar 2018, 21:28

Wilki widziałem tylko raz w życiu w krakowskim zoo. Wilki mają bardzo charakterystyczny chód. Tego nie da się nie zauważyć. To coś na filmie rusza się i zachowuje jak pies a nie jak wilk. A zresztą poniżej komentarz jakiejś pani Kornelii, jest pod linkiem filmu.
Analogia co do buchwasta w śląskim...?
____
czy "Twórca" tego "dokumentu" był napity, czy na maryśce?! A może to członek z pzł?! Przecież to mieszaniec owczarka i haskiego. Koło wilka nawet nie stał! Takie niusy ośmieszaja wasz publikator! Proponuje następnym razem poprosić o komentarz znawcę z doktoratem, a nie członka pzł, bo oni po swoich napitkach wszedzie widza wilki! WSTYD!
Ostatnio zmieniony 31 mar 2018, 21:53 przez tikcop1, łącznie zmieniany 3 razy.

M.Kowalski

Postautor: M.Kowalski » 31 mar 2018, 21:34

Piękny komentarz :-)

Awatar użytkownika
beerciak

Postautor: beerciak » 01 kwie 2018, 00:34

Taki z niego mysliwy jak pszczelorz.

tikcop1

Postautor: tikcop1 » 01 kwie 2018, 05:17

Zostaw w spokoju. Ty też pewnie nigdy nie widziałeś wilka na oczy. A trutnia z matką nie pomyliłeś nigdy? Znalazł się i dokucza.

PH

Postautor: PH » 01 kwie 2018, 10:21

I tak się właśnie w bardzo prosty sposób manipuluje społeczeństwem. .... paskudne to....media żerują na naiwności i zwykłej ludzkiej niewiedzy.... i nie tylko media zresztą, wszyscy wkolo- nawet pszczelarze:(

Artykuliki w bylejakim podworkowym brukowcu czy portaliku piszą ludzie często nie mający pojęcia w temacie, a chcący tylko wzbudzić sensację.

Zwierzyna była tutaj pierwsza, ale teraz to już nie jest środowisko tej zwierzyny.....w ciągu kilkuset lat do tego stopnia je przeksztalcilismy że w tej chwili to nie są warunki naturalne dla tej zwierzyny.
I skoro człowiek raz położył na tym rękę, i nie jest fizycznie możliwe by w globalnej skali oddać to środowisko naturze, to trzeba to kontrolować i koniec kropka. Trzeba liczyć, przesiedlac, pozyskiwać, kiedy trzeba to dokarmiac czy się to komuś podoba czy nie.

A że jest grono fanatycznych ekoterrorystow którym się na samą myśl o możliwości wyciągnięcia sporej kasy W DUPACH POPRZEWRACALO.... to nie znaczy że ludzie mają ich popierać. ...
Dla mnie jako rolnika i myśliwego zarazem rozwiązanie jest banalne- myśliwi odkładają broń do szaf, nie robią kompletnie nic, a odpowiedzialność za szkody łowieckie przejmują organizacje ekologiczne:) od razu by się myślenia nauczyli:)

PH

Postautor: PH » 01 kwie 2018, 10:25

PS. Na filmie oczywiście to nie jest wilk.
Owszem,troszkę podobny, więc człowiek nie mający z tym tematem do czynienia ma prawo się pomylić.
Za jaja tych którzy celowo w błąd wprowadzają!
Pozdrawiam
Piotrek

MARBERT

Postautor: MARBERT » 04 kwie 2018, 17:59

Sami specjaliści. Tylko pozazdrościć.

Od małego dziecka miałem styczność z wilkami w zagrodzie. (ogrodzeniu,karmione przez ludzi). I w naturze. Wiem jak się wilk łasi do opiekuna bo jest głodny.
Co do filmu, to ręki bym nie dał że to nie wilk. Raczej na tak. ( środowisko inne to inne zachowanie). Tym bardziej że w okolicy Sanoka wilk to nie nowina.
I tym bardziej że potrafi zjeść swego kuzyna nawet na łańcuchu to potrafi się z nim krzyżować.

tikcop1

Postautor: tikcop1 » 04 kwie 2018, 19:48

A ja wiem to była kura

https://youtu.be/JsTvrSvqmBk

M.Kowalski

Postautor: M.Kowalski » 04 kwie 2018, 20:05

To jest wilk.
Wiesz co robi ten wilk ?
On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa.
To jest wilk na skalę naszych możliwości.
Ty wiesz, co my robimy tym wilkiem?
My otwieramy oczy niedowiarkom.

:-D

DżejEs
Kontaktowanie:

Postautor: DżejEs » 15 lis 2018, 06:53

MARBERT pisze:Sami specjaliści. Tylko pozazdrościć.

Od małego dziecka miałem styczność z wilkami w zagrodzie. (ogrodzeniu,karmione przez ludzi). I w naturze. Wiem jak się wilk łasi do opiekuna bo jest głodny.
Co do filmu, to ręki bym nie dał że to nie wilk. Raczej na tak. ( środowisko inne to inne zachowanie). Tym bardziej że w okolicy Sanoka wilk to nie nowina.
I tym bardziej że potrafi zjeść swego kuzyna nawet na łańcuchu to potrafi się z nim krzyżować.

Wilk jaki jest każdy widzi... Tyle, że coraz częściej okazuje się po badaniach genetycznych np.potrąconych wilków, że zawartość wilka w wilku nie wynosi 100%. Dużo ma z psa domowego czyli jest krzyżówką. Czyli powinien zostać wyeliminowany ze środowiska, a nie podlegać bezrozumnej ochronie (dotyczy to mieszańców, rzecz jasna). Tylko jak to sprawdzić przed badaniem??? Ekologiści zrobili dużo dobrego dla przyrody, ale równie dużo złego. Stworzyli sobie "folwarki" własnej działalności przekonując społeczeństwo, że oni, i tylko oni, mają rację. I innej racji nie ma!

Wróć do „Ciekawostki”