Koniec września a miód

kazik

Koniec września a miód

Postautor: kazik » 29 wrz 2015, 16:08

Witam panowie mam ogromy dylemat i potrzebuje pomocy:
Na mojej działce drugi raz wyrosła facelia (samosiejka) nektaruje juz 3 tydzień, pszczoły naniosły po kilka kg miodu.
Nie za karmiałem jeszcze ich bo czekam na ciepło, by zabrać miód, nie szkoda mi miodu tylko słyszałem że nie wolno zimować na miodzie. Czekam już drugi tydzień na pogode by można było otworzyć ule.

Panowie wszystko do podkarmiania mam przygotowane, nie czekać juz, czy może poczekać do soboty?
Wtedy ma być u mnie 22 stopnie.

radek40

Re: Koniec września a miód

Postautor: radek40 » 29 wrz 2015, 17:00

Witam,jakieś bzdury szkodliwa jest tylko spadź ,a pszczółki już dawno (do 15 września) powinny być za karmione.Pozdrawiam

bonluk
Kontaktowanie:

Postautor: bonluk » 29 wrz 2015, 17:16

kazik pisze:Witam panowie mam ogromy dylemat i potrzebuje pomocy:
Na mojej działce drugi raz wyrosła facelia (samosiejka) nektaruje juz 3 tydzień, pszczoły naniosły po kilka kg miodu.
Nie za karmiałem jeszcze ich bo czekam na ciepło, by zabrać miód, nie szkoda mi miodu tylko słyszałem że nie wolno zimować na miodzie. Czekam już drugi tydzień na pogode by można było otworzyć ule.

Panowie wszystko do podkarmiania mam przygotowane, nie czekać juz, czy może poczekać do soboty?
Wtedy ma być u mnie 22 stopnie.

Nie odbieraj miodu.
Poczekaj do soboty, zobacz ile potrzebują i uzupelnij jedną dawką

Maras

Postautor: Maras » 29 wrz 2015, 19:32

Ja też bym zostawił ten miód dla pszczół, ale jak musisz zabrać ten miód, to o tej porze roku to chyba tylko inwertem można za karmić

Awatar użytkownika
Harnaś Beskidzki

Postautor: Harnaś Beskidzki » 29 wrz 2015, 21:57

Skromnych parę słów dorzucę:
1. Ten miód zostaw nie zabieraj.
2. Dokarmiaj w cieplejsze dni nic im nie będzie.
3. Nawet w listopadzie możesz w ciepłe dni dać im syrop i wezmą...nic im się nie stanie.
4. Karmić możesz syropem ..nie tylko inwertem...nic im się nie stanie.
Pozdrawiam
Harnaś

Awatar użytkownika
Michał Nowak

Postautor: Michał Nowak » 30 wrz 2015, 08:47

kazik nie piszesz skąd jesteś. Inaczej sprawa będzie wyglądała na północnym wschodzie a inaczej w Wielkopolsce, czy w Opolskim. Ja jeszcze uzupełniające dawki syropu 3:2 podaję i nie zauważam problemów. 2 l znikają w 24h. Podkarmiałem od końca lipca co tydzień syropem 1:1, od września 3:2 i skończę karmić w weekend. Nie zauważam ubytku pszczół.
Miśkowa Pasieka

kazik

Postautor: kazik » 30 wrz 2015, 19:10

Witam jestem z okolic Radomia,
Nie wiedziałem co zrobić z tym miodem, ponieważ wiekszość jego jest z facelii, ale nie wiadomo ile jest z spadzi, lasy niedaleko mam mieszane.

Dziękuje za rady, jutro zaczynam podkarmianie po 2 l

Pozdrawiam.

Wróć do „Szybkie pytanie-szybka odpowiedź”